niedziela, 24 kwietnia 2016

Recenzja: Pragnienie

Tytuł: Pragnienie
Autor: Carrie Jones
Wydawnictwo: Bukowy las
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 308 
Gatunek: literatura młodzieżowa
Cykl: Pragnienie (tom 1)Pragnienie to mało znana książka, która jest zaliczana do literatury młodzieżowej, lecz według mnie do fantasy. 


Książka przenosi do innego świata, który nie różni się dużo od naszego. Różnicą są piksy, tygrołaki, wilkołaki i inne ciekawe stworzenia. Główna bohaterka- Zara, przeprowadza się do swojej babci, do lodowatego miasteczka Maine. W Maine wszyscy się znają. Wieść o tym, że Zara się pojawiła rozrosła się w szybkim tempie. Od śmierci ojczyma, Zare prześladuje pewien mężczyzna. Wraz z nią pojawił się w Maine i nie ma zamiaru się z nią rozstawać. Potrzebuje Zary dla siebie. Dziewczyna poznaje przystojnego chłopaka o imieniu Nick. Od pewnego czasu w Maine zaczęli ginąć chłopcy. Dziewczyna chce zaprzestać porywaniu chłopców. Niestety Zara okazuje się być w wielkim niebezpieczeństwie. Piksy chcą zaatakować... .


Książka jest bardzo przyjemna, szybko się ją czyta i akcja nas wciąga i nie chce się nam odstawić książki na półkę. Jest to seria książek, kolejną jest zniewolenie, nam nie już czeka na półce, a wy? przeczytacie?

Ola

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz