czwartek, 26 maja 2016

Recenzja: Duff. Ta brzydka i gruba.

Tytuł: Duff. Ta brzydka i gruba.
Tytuł oryginału: The Duff: Designated Ugly Fat Friend
Autor: Kody Keplinger
Wydawnictwo: HarperCollins
Rok wydania: 8 kwietnia 2015
Ilość stron: 336

Gatunek: Literatura młodzieżowa
Główna bohaterka - 17-letnia Bianca, jest zwyczajną nastolatką prowadzącą życie jak jej rówieśniczki. Ma wspaniałe przyjaciółki i  nic więcej jej nie potrzeba. Lecz zmienia się to, gdy szkolny podrywacz - Wesley Rush, oznajmia Biance, że jest ona DUFF'EM - tłem dla idealnych, pięknych przyjaciółek. Dziewczynie od dawna podoba się jej Toby Tucker, lecz chłopak nie dostrzega Bianci. Główna bohaterka odwraca się od swoich przyjaciółek, jej rodzinne problemy skłaniają ją do spotkań z Wesley'em. Jak się okazuje chłopak również ma swoje problemy, ale okazuje się inny niż za jakiego wszyscy go mają. 

Jak Bianca poradzi sobie ze swoimi problemami?
Czy wybierze podrywacza - Wesley'a Rush'a, czy romantyka - Toby'ego Tucker'a?

Na książkę napotkałam się przez przypadek w bibliotece, można powiedzieć, że nawet nie wiedziałam o jej istnieniu. Pomyślałam, że skoro film mi się tak bardzo podobał, to jak będzie z książką? Na początku książka wydała mi się typowa dla młodzieżowych (nieszczególnie za nimi przepadam) i chciałam przerwać ją czytać. Jednak problemy Bianci coraz bardziej mnie zaciekawiły, a ja nie mogłam się oderwać od książki. I tak w ciągu 5 godzin pochłonęłam ją całą. Byłam bardzo zaskoczona bo większość filmu nie zgadzało się z książką. 
Tak więc jeżeli ktoś obejrzał film The Duff [#ta brzydka i gruba] niech nie twierdzi, że najpierw książka, potem film, bo film nie jest w zadnym stopniu odzwierciedleniem książki (choć i tak uwielbiam go oglądać)

Wszystkich zachęcam do przeczytania tej książki :)


Ola

2 komentarze:

  1. Chyba będę musiała się skusić na tą książkę. Blog jest ekstra!

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja przed chwilą oglądałam film... Jest naprawdę dobry. Lekki, przyjemny i można się momentami pośmiać. Ale nie widziałam, że jest Książka xD. Ale to jest u mnie normalne 😂😂

    OdpowiedzUsuń