środa, 31 sierpnia 2016

Recenzja: Porwana Pieśniarka

Tytuł: Porwana Pieśniarka
Tytuł oryginału: Stolen Songbird
Autor: Danielle L. Jensen

Cykl: Klątwa
Wydawnictwo: Galeria Książki
Rok wydania: 13 stycznia 2016r.
Ilość stron: 432
Gatunek: fantastyka/science fiction


Główna bohaterka - Cécile de Troyes prowadzi spokojne życie na wsi, wraz z najbliższymi. Matka dziewczyny jest wielką śpiewaczką i gdy dziewczyna dorośnie, chce zabrać ją do Trianon by mogła zostać wielkiej sławy pieśniarką.
W przeddzień wysłania powozu do Trianon, Cécile porywa ,,przyjaciel" Luc. Dziewczyna trafia do miasta pod ruinami Samotnej Góry, gdzie ma zostać poślubiona przez... trolla - księcia Tristana. Zaślubiny maja być kluczem do zdjęcia klątwy rzuconej na trolle, która nie pozwala im opuszczać miasta pod Górą. Cécile korzysta z każdego momentu by uciec z Trollus, lecz za każdym razem z niepowodzeniem, ponieważ trolle są silniejsze, szybsze i inteligentniejsze niż się wydaje. Niektóre są też bardzo przystojne, a dowodem tego jest Tristan. Dziewczyna nawiązuję przyjaźnie i uzmysławia sobie, że nie może uciec z Trollus, bo jest ona jedyną i może ostatnia nadzieją na ucieczkę i uratowanie mieszańców. Tristan zostaje przywódcą buntu mieszańców, a Cécile odkrywa w sobie niezwykły dar.

Jak potoczą się dalsze losy mieszańców?
Co zrobi Tristan?
Czy trolle zostaną uwolnione?
Czy miłość księcia i księżniczki zakwitnie?


Piękno można stworzyć, a wiedzę zdobyć, ale talentu nie da się ani kupić, ani nauczyć

Byłam mile zaskoczona tą książką. Gdy pierwszy raz wzięłam ją do ręki wydawała mi się dosyć nudna. Zabrałam się do jej czytania i czar początkowy, znikł. Porwana Pieśniarka to świetna książka, która posiada bardzo dobrą fabułę, świetne postacie i fantastycznie wykreowany świat. Książka jest wybornie napisana. Życie Cécile na wsi i jej życie w Trollus są tak odległe, Tristan cudowny (sama bym chciała dostać się do Trollus :D), te podejście innych trolli do Cécile, mieszańcy i ten wstrętny ojciec Tristana to wszystko było tak dobre. Mam taki niedosyt i dopiero do mnie teraz to dotarło XD. Tak więc ja pozostawiam was z misją napisania swojej opinii na temat tej książki w komentarzach, a ja biegnę do biblioteki po drugi tom :D. Oczywiście polecam te książkę i zachęcam do jej przeczytania.


Ola

6 komentarzy:

 1. Chyba wszyscy oprócz mnie już przeczytali tą książkę :/ a ja i tak zostałam bardzo zaciekawiona powieścią. Co się stanie dalej? Kim jest Tristan?
  Świetna recenzja i do następnej :*

  Buziaki:*
  zlodziejka-zapisanych-stron.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, nie jesteś sama... Ta Książka leży u mnie i czeka aż ją przeczytam 😂😂

   Usuń
 2. Ja już książkę czytałam i po prostu ją uwielbiam. Zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek <3 Bohaterowie wspaniali, a Tristan to już w ogóle cud, miód i orzeszki (tak, dla niego ja też bym chciała trafić do Trollus xD) Do tego to wspaniałe miasto Troli. I ta historia <3 Awww... normalnie chyba pójdę trzeci raz przeczytać tą książkę :D Leć, leć...ja już drugą część czytałam i moim zdaniem ma kilka wad, ale jest równie świetna jak pierwsza <3
  Świetna recenzja :*
  pomiedzy-wersami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda postać świetna, ale Tristan to........... po prostu cudo nie do opisania. Jak ja bym chciała być w Trollus XD
   Pozdrawiam ;)

   Usuń
 3. Jestem w trakcie czytania tej książki i muszę przyznać, że jestem nią oczarowana. Recenzja pojawi się u mnie już niedługo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszę o niej od dawna tak dobre opinie i jestem przekonana, że wkrótce i ja się za nią zabiorę :) Zapowiada się bardzo ciekawie i przede wszystkim oryginalnie.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń